4 powody, dla których współpraca z freelancerem jest lepsza niż agencja marketingu cyfrowego.

Marketing cyfrowy jest obecnie koniecznością dla większości firm.


Zarówno duże, jak i małe firmy muszą poruszać się po stale zmieniającym się wirtualnym morzu internetowych platform społecznościowych, marketingu e-mailowego i SEO.


Chociaż agencje marketingu cyfrowego z pewnością mają swoje zalety, szczególnie w przypadku dużych graczy, freelancerzy natomiast zajmujący się marketingiem cyfrowym są częściej lepszym wyborem dla małych firm.

Dlaczego lepiej zatrudnić freelancera ds. marketingu cyfrowego?

Istnieją cztery podstawowe powody, dzięki którym freelancerzy są lepsi niż agencje marketingu cyfrowego dla małych firm.


#1. Koszt

Bez wątpienia najlepszym powodem, aby zatrudnić freelancera zamiast agencji marketingu cyfrowego, jest różnica w kosztach między nimi.


Agencje marketingu cyfrowego, to więcej niż jedna osoba, to zespół, a nawet zespół zespołów. Oznacza to, że gdy zatrudniasz agencję marketingu cyfrowego do swojej kampanii marketingowej, płacisz za usługi wielu osób, a większe agencje ponoszą nawet koszty ogólne, takie jak asystenci administracyjni, wyższe kierownictwo i przestrzeń biurowa.


Często zdarza się, że firmy zajmujące się marketingiem cyfrowym również mają minimalne budżety kont. Oznacza to, że może być konieczne zapisanie się na zobowiązanie w wysokości 4000 pln miesięcznie lub większe, aby pokryć podstawowe koszty niepracujące, zanim agencja zacznie z Tobą współpracować.

Freelancerzy kosztują ułamek ceny agencji cyfrowej, co jednak nie zmienia faktu, że oferują pełen zakres usług. Jeśli masz małą firmę, możesz nie być w stanie pozwolić sobie na agencję.


Jednak niezależni marketerzy cyfrowi są dostępni w szerokim zakresie cen. Z freelancerem możesz planować płacić od dziesiątek złotych za pojedyńcze projekty, do kilku tysięcy złotych za większy i bardziej rozbudowany projekt, w zależności od potrzeb biznesowych i budżetu.