top of page

4 powody, dla których współpraca z freelancerem jest lepsza niż agencja marketingu cyfrowego.

Marketing cyfrowy jest obecnie koniecznością dla większości firm.


Zarówno duże, jak i małe firmy muszą poruszać się po stale zmieniającym się wirtualnym morzu internetowych platform społecznościowych, marketingu e-mailowego i SEO.


Chociaż agencje marketingu cyfrowego z pewnością mają swoje zalety, szczególnie w przypadku dużych graczy, freelancerzy natomiast zajmujący się marketingiem cyfrowym są częściej lepszym wyborem dla małych firm.

Dlaczego lepiej zatrudnić freelancera ds. marketingu cyfrowego?

Istnieją cztery podstawowe powody, dzięki którym freelancerzy są lepsi niż agencje marketingu cyfrowego dla małych firm.


#1. Koszt

Bez wątpienia najlepszym powodem, aby zatrudnić freelancera zamiast agencji marketingu cyfrowego, jest różnica w kosztach między nimi.


Agencje marketingu cyfrowego, to więcej niż jedna osoba, to zespół, a nawet zespół zespołów. Oznacza to, że gdy zatrudniasz agencję marketingu cyfrowego do swojej kampanii marketingowej, płacisz za usługi wielu osób, a większe agencje ponoszą nawet koszty ogólne, takie jak asystenci administracyjni, wyższe kierownictwo i przestrzeń biurowa.


Często zdarza się, że firmy zajmujące się marketingiem cyfrowym również mają minimalne budżety kont. Oznacza to, że może być konieczne zapisanie się na zobowiązanie w wysokości 4000 pln miesięcznie lub większe, aby pokryć podstawowe koszty niepracujące, zanim agencja zacznie z Tobą współpracować.

Freelancerzy kosztują ułamek ceny agencji cyfrowej, co jednak nie zmienia faktu, że oferują pełen zakres usług. Jeśli masz małą firmę, możesz nie być w stanie pozwolić sobie na agencję.


Jednak niezależni marketerzy cyfrowi są dostępni w szerokim zakresie cen. Z freelancerem możesz planować płacić od dziesiątek złotych za pojedyńcze projekty, do kilku tysięcy złotych za większy i bardziej rozbudowany projekt, w zależności od potrzeb biznesowych i budżetu.

#2. Elastyczność

Freelancerzy wydają się być znacznie bardziej elastyczni i znacznie bardziej dostępni w osobistym kontakcie, niż agencje marketingu cyfrowego.

Agencja marketingu cyfrowego często pracuje dla wielu klientów jednocześnie.


W związku z tym agencja będzie musiała zaplanować wiele harmonogramów projektów, aby jak najefektywniej wykorzystać członków swojego zespołu.


To sprawia, że ​​ich harmonogramy są bardziej sztywne. Jeśli zdecydujesz się zmienić budżet marketingowy lub plan w połowie projektu, agencja może odrzucić Twoją prośbę lub może obciążyć Cię dodatkową opłatą za pracę w nadgodzinach swoich pracowników, aby zrekompensować wszelkie zmiany zakresu.


Freelancerzy są jednak zdecydowanie bardziej elastyczni. Możesz być jedynym obecnym klientem freelancera lub co najwyżej jednym z kilku wybranych. Jeśli chcesz wprowadzić zmiany w swoim planie marketingowym w ostatniej chwili, freelancer z większym prawdopodobieństwem dostosuje się w locie, bez skargi lub obaw.


A jeśli nastąpią zmiany w twoim ogólnym zakresie lub budżecie, freelancer prawdopodobnie będzie w stanie wykonać dodatkową pracę bez pobierania dodatkowych opłat za nadgodziny. To samo dotyczy także pracy ciągłej.

Możesz pracować z freelancerem z tygodnia na tydzień, zmieniając obciążenie pracą, strategie i budżet zgodnie z potrzebami analizy kampanii.

#3. Skupienie i indywidualne traktowanie.


Im większa jest agencja marketingu cyfrowego, tym mniej jej pracownicy będą koncentrować się na Tobie i Twojej firmie, zwłaszcza jeśli masz stosunkowo małą firmę w porównaniu z większością ich klientów.

Nie oznacza to, że praca nie będzie spełniała standardów, ale jest mniej prawdopodobne, że będziesz miał coś do powiedzenia we własnej kampanii marketingowej, im większa jest agencja, z którą współpracujesz. Z pewnością będzie to też zawarte w umowie i obłożone wieloma warunkami.

Może być wielu członków zespołu agencji pracujących nad twoim projektem, ale możesz nawet nigdy nie zobaczyć lub porozmawiać z większością z nich.

Z kolei z freelancerem będziesz miał tyle komunikacji i kontroli, ile chcesz. Freelancerzy czerpią korzyści z opinii klientów, ale są również dobrze przygotowani do objęcia przewodnictwa w projekcie w swojej dziedzinie. Jeśli chcesz mieć bezpośrednią komunikację z osobą kontrolującą wizerunek Twojej marki, lepiej zatrudnij freelancera.

#4. Wiedza i doświadczenie

Może to być zaskoczeniem, ale najczęściej doświadczenie w marketingu cyfrowym jest korzystne dla freelancera. Wielu z nich mając świadomość swojej wiedzy, decyduje się na samodzielną działalność. Bardzo często pracowali w wielu środowiskach i zespołach, zarówno w małych jak i dużych firmach, dzięki czemu wiedzą jakie rozwiązania i w jakich przypadkach, lepiej się sprawdzają.

Agencja marketingu cyfrowego ma gotowy zespół marketerów, z których wielu współpracowało z wieloma klientami, być może nawet z niektórymi znanymi markami.

Jednak czy to przemawia za tym by te same osoby stworzyły Twoją bardzo niszową

i niezależną markę? Może są ekspertami od reklamy cyfrowej, ale czy wiedzą coś o SEO lub e-mail marketingu w przypadku jednoosobowych biznesów?

To może się okazać dopiero po fakcie.

Z freelancerem zajmującym się marketingiem cyfrowym, zwłaszcza z osobami polecanymi przez innych, możesz się poczuć tak jakbyś zatrudniał eksperta ds. marketingu cyfrowego, który ma konkretną wiedzę specjalistyczną w zakresie rodzaju marketingu, którego potrzebujesz dla swojej firmy.

Nie kosztuje to wiele, a jest zdecydowanie światełkiem w ciemnym tunelu lejków sprzedażowych, SEO, budowania marki i wielu innych elementów marketingu, których zgłębiać nie ma tak naprawdę sensu.

Taka osoba doradzi i wskaże czy rzeczywiście warto drukowa ulotki papierowe żeby zrobić reklamę czy lepiej zrobić wydarzenie na FB i uzyskać klientów w dużo bardziej skuteczny i ukierunkowany sposób.

Agencja reklamowa działa w bardziej rozbudowany sposób i ma to wiele zalet, ale zdecydowanie nie są to działania szyte na miarę małego biznesu.

Pozdrawiam

I zapraszam do współpracy

Małgosia z Milimetriks :)


32 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page