Etyczny marketing - czyli jak się promować nie wyskakując z lodówki?

Zaktualizowano: 13 maj 2021


Niezależnie od tego czy jesteś twórcą technologii, właścicielem małej firmy, czy sklepu internetowego zależy Ci na tym, aby Twoja oferta trafiała do odpowiednich osób.

Możesz samodzielnie wypracować jedyny i niepowtarzalny sposób budowania strategii marketingowych i prezentowania swojej oferty na rynku, tak aby nikogo nie naśladować i od początku do końca ją rozumieć, by wprowadzać potrzebne zmiany.


Marketing to dziedzina, która zawsze płynie, nigdy nie stoi w miejscu i wczorajsza super metoda na ogromną sprzedaż dzisiaj już możne być jedynie stratą czasu. Szczególnie jest to istotne w marketingu cyfrowym, który można powiedzieć, że galopuje i trzeba naprawdę być na bieżąco.


Jak w ogóle rozpoznać, że mamy problem z marketingiem?


Po pierwsze, gdy nie ma wokół Ciebie zbyt wielkiego ruchu. Niewiele osób interesuje się Twoją działalnością i produktami lub usługami. Jeśli jednocześnie sam widzisz ,że kiedyś było lepiej i teraz też by mogło być - to znaczy, że ewidentnie masz problem z marketingiem.


Marketing się zmienił.

Jednak nasze rozumienie tego, co powinniśmy w związku z tym zrobić i jak zmienić swoje przyszłe działania, najzwyczajniej w świecie za tymi zmianami nie nadążyło.


To bardzo skrótowe określenie procesu jaki galopował w marketingu przez ostatnie osiem, dziesięć lat - mniej więcej od momentu powstania platform społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Istagram itp.


Pewnie każdy z nas pamięta jak mało subtelny i podprogowy oraz maksymalnie tendencyjny był marketing telewizyjny, który w zasadzie nas ukształtował.

Szybkie zamówienie bez namysłu = okazja 50% albo lepiej.


Im mniej myślimy tym więcej zyskujemy - niestety w rzeczywistości jest odwrotnie.

Właśnie takie, dziwne wrażenie pozos