top of page

Illustrator - czyli narzędzie, od którego wszystko się zaczyna

Adobe Illustrator CC jest flagową aplikacją Adobe służącą do tworzenia grafiki wektorowej. Illustrator to rozbudowane i złożone środowisko pracy, które umożliwia tworzenie logo, ikon, rysunków, typografii i ilustracji na potrzeby materiałów drukowanych, stron internetowych, aplikacji interaktywnych czy materiałów wideo.


Dla mnie pojawienie się ilustratora było fantastyczną opcją , bo nie lubiłam pracować w Corelu. Illustrator to narzędzie w pełni dopasowane do nazych oczekiwań, jak cały pakiet CC Cloud, który dla mnie jest ósmym cudem świata i nie wyobrażam sobie mojego biznesu bez tego oprogramowania.


Stale rośnie liczba artystów i zawodowców, dla których Illustrator jest podstawowym narzędziem pracy. Wysoka złożoność oprogramowania oraz mnogość jego funkcji i narzędzi sprawia jednak, że początki pracy z tym świetnym narzędziem bywają trudne. Warto poświęcić nieco czasu i zacząć wykorzystywać najlepsze możliwości Adobe Illustratora! Każdy element potrzebny do pracy można dostosować do siebie. Panele, ikony, próbki kolorów, układ narzędzi można dowolnie dopasować do swojego trybu pracy.


Ta książka należy do serii Oficjalny podręcznik, którą uważa się za najlepszy materiał szkoleniowy na rynku. Publikacja składa się z 15 starannie przygotowanych lekcji, których układ ułatwia rozpoczęcie pracy z oprogramowaniem. Książka będzie również nieocenioną pomocą dla osób chcących się zapoznać z nowościami w wersji Illustratora CC 2018.


Wyjaśniono tu poszczególne funkcje programu, zaprezentowano szereg użytecznych wskazówek i mnóstwo przydatnych technik. Poszczególne ćwiczenia są omawiane w szczegółowy sposób, a ich wykonanie staje się łatwiejsze dzięki udostępnionym plikom z materiałami. W ten sposób książka umożliwia zarówno zdobycie solidnych podstaw, jak i opanowanie zaawansowanych funkcji oprogramowania.

W tym podręczniku między innymi:

  • Rozpoczęcie pracy z Illustratorem

  • Zasady i techniki edycji obrazu

  • Nowe narzędzia Illustratora, takie jak Puppet Warp czy biblioteki Creative Cloud

  • Korzystanie z efektów i stylów graficznych

  • Praca z tekstem i kolorami

  • Łączenie projektów Illustratora z innymi aplikacjami Adobe

Illustrator: prawdopodobnie najlepsze narzędzie dla grafika!


Link do podręcznika :

https://helion.pl/ksiazki/adobe-illustrator-cc-oficjalny-podrecznik-wydanie-ii-brian-wood,ilcco2.htm#format/d170966/ident.htm
6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page