Marka osobista czy opcja marki biznesowej, czyli co jest lepszą opcją dla Twojego biznesu?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą pracującym nad uruchomieniem firmy, możesz się zastanawiać, czy najlepiej jest budować firmę z wykorzystaniem brandingu biznesowego, czy lepiej z użyciem brandingu osobistego?


Marka biznesowa jest zbudowana wokół tożsamości, którą tworzysz dla swojej firmy i jest niezależna od Twojego osobistego imienia i nazwiska.


Osobista marka jest budowana wokół ciebie osobiście, a twoje imię i nazwa firmy będą jednym i tym samym.


Pytanie, która opcja jest dla Ciebie najlepsza? Czytaj dalej, aby poznać zalety i wady każdego z nich.


Marka osobista :

Plusy: Marki osobiste są zwykle łatwiejsze do tworzenia, biorąc pod uwagę wszystkie narzędzia, które są dla nas dostępne w Internecie, takie jak media społecznościowe i osobista witryna internetowa i pakiet do projektowania logo. Pozwalają również na większą elastyczność. Na przykład, jeśli zmieni się koncentracja Twojej oferty produktów, łatwiej będzie Ci się rozwijać bez konieczności zmiany nazwy firmy. Marki osobiste są również świetnymi platformami startowymi dla innych przedsięwzięć biznesowych, otwierając drzwi do możliwości przemawiania i innych celów przedsiębiorczych. Świetnie sprawdzają się również w branżach „jednoosobowych”. Są idealne dla artystów, autorów, trenerów i prelegentów, ale głównie tych którzy mają już pewne doświadczenie w biznesie i odpowiednią pewność siebie. Minusy: Minusem jest to, że nie możesz określić, co Twoja firma robi w imię marki osobistej. Z tego powodu minie trochę czasu, zanim ludzie zaczną kojarzyć Twoje imię i nazwisko z oferowanym produktem lub usługą. To spore utrudnienie dla poczatkujących przedsiębiorców i może stać się przeszkodą w budowaniu Twojego biznesu.


Poza tym, jeśli się okaże że mamy inny pomysł na siebie i będzie chcieli zmienić profil działalności , to jednak będzie trudno się oderwać od poprzedniej specjalizacji.


Dodatkową sprawą jest wartość marki, jest ona nieco inna i zdecydowanie nie można jej nikomu sprzedać.


Marki biznesowe

Plusy: Marki biznesowe pozwalają na wymyślenie od początku do końca ich koncepcji i nie przeszkadzają w tym żadne nasze osobowe cechy, które mogłyby

w pewien