top of page

Mindshifting, czyli od czego zacząć zmiany w życiu i nie tylko.

Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że uwielbiam książki.


Beletrystyka, biografie i wszelkiego rodzaju poradniki, o Mastertonie, Kingu, F i całej reszcie już nie wspomnę.

Książki otwierają głowę, wyobraźnie i uruchamiają marzenia. Potrafią naprawdę zmieniać nasze życie. W moim zmieniły naprawdę wiele. Dlatego w księgarni czy

w bibliotece czuje się najlepiej.


Pomyślałam, że zrobię przegląd swojej biblioteki w postaci cyklu :) W każdy wtorek opiszę jeden tytuł. Ja osobiście szukam takich postów, wiec mam nadzieję, że inni również na tym skorzystają.


Dzisiaj zatem pozycja numer jeden - BARBARA OAKLEY - MINDSHIFT


Pozycja bardzo kluczowa dla mnie i mojego startu w samodzielnym biznesie.


W czasie rozmów i konsultacji z osobami, którym pomagam rozwijać ich firmowe plany, bardzo często pada pytanie: od czego zacząć ? Jak ruszyć z miejsca?

I ja wtedy odpowiadam : "Wiesz co idź do najbliższej księgarni i poszukaj książek - one Cię poprowadzą. Dobrze jest to zrobić zanim wydasz kilkaset złotych na kursy, online, które są na nich oparte. Potem piszę maila właśnie z tytułami książek.


Bardzo dobrze znam ten problem, bo niestety nikt nas tego w szkole nie uczył.

Będąc od zawsze pracownikiem etatowym, praktycznie od zawsze szukałam jakiegoś rozwoju i wiedzy na temat tego jak myślą ludzie, którzy prowadzą swoje firmy. Dzisiaj jest cała masa darmowego materiału na te tematy w postaci filmów, blogów i podcastów no i oczywiście kursów online, ale wydaje mi się, że kluczowe jest po pierwsze szukanie, a po drugie znalezienie własnej metody.


Dla mnie było to zasadnicze, że dyskursy myślowe etatowca i przedsiębiorcy są odmienne i chciałam wykonać coś w rodzaju przeskoczenia z jednego jadącego pociągu do drugiego. Jednak potrzebowałam wiedzy jak to zrobić, żeby się nie utłuc.

Ucząc się grafiki, rysunku, typografii, zasad kompozycji, malarstwa, obróbki fotografii

i wielu innych rzeczy jednocześnie, wiedziałam że potrzebuję metody.


W naszym systemie nauczania trudno szukać sensownych wskazówek jak się uczyć skutecznie, więc sięgnęłam jak zawsze poza granice kraju i wujek Google podpowiedział mi tytuł : "Learning How To Learn", który jak się okazało był strzałem

w dziesiątkę. No tak , ale nie o sobie miałam pisać ale o autorce książki i wspomnianego kursu.


Dr Barbara Oakley jest niezwykle otwartą głową i pokazuje innym jak otworzyć własną do uczenia się i tworzenia rozwiązań w tym kierunku. Nie ma tutaj nic

o gotowych prostych trzech krokach, czy metod typu kopiuj/wklej.

Jeśli komuś tylko o takie rozwiązania chodzi, to raczej nie będzie zadowolony, bo w tej książce raczej chodzi o wędkę a nie rybę. To jeden z tych kursów, który prowadzi mnie do dzisiaj. Ale wracając do książki, to warto po nią sięgną z wielu powodów.


Bardzo polecam również podcasty Dr Barbary Oakley o tym jak rozwijać możliwości swojego mózgu. Wspólnie z legendarnym neurobiologiem Terrence'em Sejnowskim prowadzi niezwykle popularne kursy, a jednym z najsłynniejszych jest właśnie "Learning How To Learn", który miałam przyjemność ukończyć 4 lata temu.


Dla mnie samodzielne wypracowanie własnej metodologii myślenia, "out of the box", stało się kluczem do wyjścia. Oczywiście nie chodzi tu o wyjście z więzienia, choć w pewnym sensie może to być dobre porównanie, bo czasami tkwimy w martwym punkcie, tylko przez to, że myślimy w dziwny sposób. Sama świadomość tego faktu daje nam przewagę i pewien dystans do wielu rzeczy.


Mam nadzieję, że to wystarczy, aby zachęcić do przeczytania tej naprawdę bardzo wartościowej książki, po czym już nic w życiu nie jest takie same.


Dzięki tej książce:

  • Dowiesz się, jak zmienić sposób pracy mózgu i efektywniej się uczyć,

  • Unikniesz niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą rutyna, i przestaniesz się bać katastrof i błędów,

  • Wypracujesz w sobie poczucie szczęścia,

  • Zaczniesz poszukiwać źródeł nowej wiedzy i skutecznie ją przyswajać,

  • Wykorzystasz szansę, jaką daje kryzys wieku średniego, wypalenie zawodowe, albo każdy inny kryzys z jakim się zmagasz !


Zainspiruj się, nie bój się i rozwijaj swój umysł, by sięgać dalej!


Link do zakupu z 30% rabatem za 11,90 zł:


Mindshift. Zmień sposób myślenia i odkryj swój prawdziwy potencjał. Książka, ebook. Barbara Oakley. Księgarnia informatyczna Helion.pl


55 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page