Mindshifting, czyli od czego zacząć zmiany w życiu i nie tylko.

Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że uwielbiam książki.


Beletrystyka, biografie i wszelkiego rodzaju poradniki, o Mastertonie, Kingu, F i całej reszcie już nie wspomnę.

Książki otwierają głowę, wyobraźnie i uruchamiają marzenia. Potrafią naprawdę zmieniać nasze życie. W moim zmieniły naprawdę wiele. Dlatego w księgarni czy

w bibliotece czuje się najlepiej.


Pomyślałam, że zrobię przegląd swojej biblioteki w postaci cyklu :) W każdy wtorek opiszę jeden tytuł. Ja osobiście szukam takich postów, wiec mam nadzieję, że inni również na tym skorzystają.


Dzisiaj zatem pozycja numer jeden - BARBARA OAKLEY - MINDSHIFT


Pozycja bardzo kluczowa dla mnie i mojego startu w samodzielnym biznesie.


W czasie rozmów i konsultacji z osobami, którym pomagam rozwijać ich firmowe plany, bardzo często pada pytanie: od czego zacząć ? Jak ruszyć z miejsca?

I ja wtedy odpowiadam : "Wiesz co idź do najbliższej księgarni i poszukaj książek - one Cię poprowadzą. Dobrze jest to zrobić zanim wydasz kilkaset złotych na kursy, online, które są na nich oparte. Potem piszę maila właśnie z tytułami książek.


Bardzo dobrze znam ten problem, bo niestety nikt nas tego w szkole nie uczył.

Będąc od zawsze pracownikiem etatowym, praktycznie od zawsze szukałam jakiegoś rozwoju i wiedzy na temat tego jak myślą ludzie, którzy prowadzą swoje firmy. Dzisiaj jest cała masa darmowego materiału na te tematy w postaci filmów, blogów i podcastów no i oczywiście kursów online, ale wydaje mi się, że kluczowe jest po pierwsze szukanie, a po drugie znalezienie własnej metody.


Dla mnie było to zasadnicze, że dyskursy myślowe etatowca i przedsiębiorcy są odmienne i chciałam wykonać coś w rodzaju przeskoczenia z jednego jadącego pociągu do drugiego. Jednak potrzebowałam wiedzy jak to zrobić, żeby się nie utłuc.

Ucząc się grafiki, rysunku, typografii, zasad kompozycji, malarstwa, obróbki fotografii

i wielu innych rzeczy jednocześnie, wiedziałam że potrzebuję metody.


W naszym systemie nauczania trudno szukać sensownych wskazówek jak się uczyć skutecznie, wi