top of page

O projektowaniu dla przyjemności i dobrze zorganizowanej pracy.

Dzisiaj przedstawiam kolejną książkową pozycję, która dała mi ogromne wsparcie przy wdrożeniu w życie zasad, nawyków i metod pracy niezbędnych dla samodzielnego przedsiębiorcy. Temat jest rozległy ale w tym wydaniu ujęty w bardzo składną i logiczną całość. Dobrze się to czyta bo jest wiele konkretów nawiązujących do rzeczywistości bez marketingowej i "coachingowej" papki - typu -"do it now" itd.


Po przeczytaniu tego podręcznika, bo w zasadzie nim jest, można powoli z dnia na dzień zmierzać w stronę funkcjonowania jako freelancer lub self manager.

Jak zwał tak zwał, bo w sumie w języku polskim nie ma chyba jakiegoś logicznie pasującego słowa.


W każdym razie chodzi o to , co trzeba wiedzieć zanim zaczniesz być swoim własnym szefem. Z jednej strony wydaje się to banalne, ale jest wiele tematów, które trzeba ogarniać a my kompletnie nie mamy o tym pojęcia zanim się z tymi faktami boleśnie nie zderzymy.


Dlatego zanim kupimy jakieś kursy online z przepisem na wszystko, co nas boli lub zapiszemy się na jakiś coaching za kilka tysięcy, albo jesteśmy na etacie i myślimy o zmianie, warto poznać tę publikacje, która otwiera oczy na wiele rzeczy.


Dzisiejszy Nr2.

Pracuj dla pieniędzy i projektuj dla przyjemności - David Airey


Dla mnie to początek drogi w stronę innego myślenia i uświadamiania sobie czym jest praca samodzielna na co dzień. Ja osobiście to lubię i każdy dzień jest wyzwaniem, ale nie każdemu się to może podobać i dzięki tej książce można się dowiedzieć jak to faktycznie wygląda.


Autor jest dosyć dobrze znany z publikacji na temat projektowania logotypów, bo tym między innymi się zajmuje, więc przekonał się na własnej skórze ile trzeba przejść zanim się dojdzie do odpowiedniego punktu w procesie pracy samodzielnej.


Dla mnie osoba autora, to zdecydowanie wzór do naśladowania, dlatego z uwagą sledze jego publikacje.


David Airey jest wybitnym grafikiem z Irlandii Północnej. Pasjonują go zagadnienia związane z tożsamością wizualną marek. W latach 90-tych napisał swój pierwszy kurs projektowania graficznego, Pracował dla takich gigantów rynku jak Yellow Pages(tm) (Kanada), Giacom (Anglia) czy Berthier Associates (Japonia). Jest autorem dwóch niezwykle popularnych blogów poświęconych projektowaniu graficznemu:

logodesignlove.com oraz davidairey.com. W każdym miesiącu jego strony odwiedza około 250 tysięcy internatów, a blogi odnotowują ponad milion odwiedzin miesięcznie.


Warto się od niego uczyć, nawet jeśli Wasza działalność nie dotyczy projektowani graficznego, ale innej kreatywnej dziedziny, bo wypracowane i sprawdzone metody pracy są kluczem do sukcesu i wewnętrznego spokoju.


Poniżej link do zakupu ze zniżką :

Pracuj dla pieniędzy, projektuj dla przyjemności. Podręcznik freelancera. Książka, ebook. David Airey. Księgarnia informatyczna Helion.pl


52 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page