top of page

RODZAJE WSPÓŁPRACY Z GRAFIKIEM - czyli jak nie popłynąć finansowo przy tworzeniu swojej marki ?

Zaktualizowano: 22 cze 2020

Ostatnio dostaje bardzo dużo zapytań w kwestiach prowadzenia profili na FB lub innych platformach społecznościowych i bardzo często padało pytanie o rodzaj współpracy - czyli jak to ma wyglądać?


Wiadome jest, że to wszytko wymaga ustaleń obu stron, ale przedstawię kilka opcji, które w zasadzie funkcjonują bardzo dobrze i nie ma się czego bać.

Po pierwsze - podpisujemy umowę.

Oczywiście jeśli mamy do zrobienia jedną grafikę do posta na FB plus jakieś drobne poprawki, no to raczej nie ma to sensu - opieramy się na mailowych ustaleniach.

Natomiast jeśli zamawiamy logo oraz stronę internetową warto jest określić nawet najprostszą umową to co, za ile i w jakim czasie będziemy robić .

Takie działania chronią obie strony i mamy jasną sytuację. Klient wie co kupił i kiedy to otrzyma oraz w jakim zakresie będzie funkcjonować, a my wiemy czego klient od nas oczekuje.

Jeśli natomiast będziemy współpracować z agencją reklamową to również mamy umowę, ale nieco inaczej skonstruowaną i może się opierać o godziny pracy danego specjalisty. Raczej w takiej sytuacji stawki są dosyć wysokie i głównie dlatego małe przedsiębiorczości i małe biznesy raczej omijają agencje marketingowe z daleka :) Stworzenie marki od początku jest sporym wyzwaniem dla budżetów dopiero tworzących się przedsiębiorstw, tym bardziej, że na początku ponosimy największe koszty. Co wtedy, kiedy zależy nam na dobrze skrojonym wizerunku a niekoniecznie mamy na to fundusze, w każdym razie nie takie jakie byśmy chcieli.

Warto wówczas skierować się do freelancerów - np. www.milimetriks.com :)

Są to przeważnie ludzie, którzy pracę w agencjach reklamowych mają za sobą

i sami podejmują się współpracy z biznesami, po to aby je dobrze promować i kreować zarówno swój jak i ich wizerunek.

Zdecydowanie można wówczas liczyć, że naszą firmą zajmie się osoba doświadczona i biegła w wielu umiejętnościach, bo pracują samodzielnie i muszą to robić szybko i sprawnie, jednak nie zapłacimy za to tak dużych pieniędzy, jak w przypadku agencji reklamowych.

Studio Graficzne Milimetriks, ma w ofercie właśnie takie kompleksowe usługi, które dodatkowo dla uproszczenia sprawy są ujęte w wygodne pakiety.

Moi klienci dzięki temu, gdy otrzymują ofertę wiedzą jakie elementy wykonamy i dlaczego oraz ile to będzie kosztowało.

W przypadku nowego biznesu, zaczynamy od projektu logo i określenia grupy docelowej do jakiej się będziemy kierować, potem landing page lub strona w zależności od potrzeb, ponieważ nie ma sensu budować rozbudowanych stron jeśli na początku jeszcze nie wiemy, jak nasz produkt czy usługa będzie funkcjonować na rynku.

Kiedy mamy już te podstawy ruszamy z platformami social media, które określamy na podstawie naszego profilu klientów i również je w odpowiedni sposób budujemy.

Wszystkie te elementy to podstawa i początek działań w kierunku budowania swojej marki na rynku, która tak naprawdę nigdy się nie kończy.

Cały zestaw takich elementów to koszty od 3000-10000 tys zł. Natomiast jeśli chodzi o moje studio to stratujemy od ceny 2600 zł. Normalnie jest to cena , w której mieści się same logo, jednak ja stawiam sobie za cel stworzenie miliona dobrze skomunikowanych brandów, dlatego w tej cenie mam logo, prostą stronę oraz start w social mediach.

Dodatkowo jest to skonfigurowane przy pomocy najnowocześniejszych narzędzi, które dają nieograniczone możliwości dalszego rozwoju, czyli rozbudowania strony, dodania sklepu internetowego, e-mail marketingu oraz wielu innych potrzebnych współcześnie narzędzi do prowadzenia biznesu typu CRM-y, aplikacje do tworzenia ofert, prezentacji, blogów, animacji, video, podcastów itp.

Wszystko to, co powyżej opisałam zawiera się w jednej umowie i wymaga dodatkowo kilku spotkań i rozmów w celu realizacji, więc tak naprawdę poświęcając niewiele czasu i środków finansowych możecie postawić swój biznes na nowym, wyższym poziomie, tyle że nie wszyscy o tym wiedzą :)

Pozdrawiam - Małgosia z Milimetriks :)41 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page