Szukaj

Strona internetowa vs profil w social mediach, czyli od czego najlepiej zacząć budować biznes?

To jest bardzo częste pytanie, które ostatnio słyszę.


Moja odpowiedź jest bardzo prosta - profile na social mediach to świetny sposób na publikowanie tego, co dzieje się na Twojej stronie, blogu czy sklepie.

Stanowi dodatek przyciągający uwagę do naszej siedziby firmy w świecie online, którą niezmiennie jest nadal strona www. Możemy robić live'y i webinary by skupiać na sobie uwagę, jednak po takim spotkaniu online i tak każdy z uczestników będzie szukał Naszej strony.


Zrobi to, by poszerzyć wiedzę i nabrać pewności, co do tego o czym słyszał, a dodatkowo by dotrzeć po nitce do kłębka według zasady, że zawsze jest jakieś drugie dno :) A tak poważniej, to zawsze szukamy szerszego obrazu - naturalnie.


W przypadku gdyby chodziło o biznes stacjonarny, to raczej nie mamy wątpliwości czy najpierw wynająć i urządzić lokal, by potem zrobić baner reklamowy.

To idealna analogia.


Jednak ostatnio powstało takie przeświadczenie o drodze na skróty w byciu online, właśnie przez profile w social mediach, ale bierze się ono głównie z tego, że nie do końca wszyscy rozumieją funkcję profili, tym bardziej że one są wciąż modyfikowane.


Więc kiedy jest najlepszy czas na tworzenie strony?

Najlepszy czas na stworzenie osobistej strony internetowej to 20 lat temu. :)


Tak, jest w tym wiele celowego sarkazmu, bo gdy w Polsce przedsiębiorca zastanawia się nad tym, że w sumie to by się przydało mieć jakąś stronę... to w Europie i USA na jednego przedsiębiorcę przypada jakieś 10 różnych stron i kilka portali i blogów tylko po to, by jeden promował drugi . Oni już rozwalili system, podczas gdy tutaj nadal kwitnie totalny brak świadomości na ten temat.