Wpis na blogu o pisaniu bloga, czyli piszemy by ...


Dlaczego warto stworzyć bloga?

Blogowanie jest jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu na Twojej stronie, pokazanie swoich umiejętności poprzez dzielenie się swoją wiedzą i wyrobienie sobie miana lidera w swojej dziedzinie. Blogi są również doskonałym sposobem na poprawę rankingu SEO strony, budowania lojalności wobec marki i generowanie dodatkowego dochodu podczas rozwoju firmy. Czy warto i jak założyć bloga swojej firmy?

Tworzenie bloga dla Twojej firmy jest jednym z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych, które są w Twoim zasięgu. Wpisy na blogu pozwalają Ci komunikować się z użytkownikami strony w osobisty sposób, co zapewnia im lepsze poznanie Twojej firmy. Dzięki kontaktowi z Twoją marką, użytkownicy zamieniają się w lojalnych klientów. Blogowanie może również pomóc w zrozumieniu zainteresowań odbiorców, umożliwiając optymalizację strategii marketingowej i produktów w celu lepszego dopasowania do ich potrzeb. Jak wybrać odpowiednią platformę do blogowania?

Stworzenie bloga i modyfikowanie go według własnych preferencji jest niezbędne do realizacji pomysłów. Pierwszym krokiem powinno być zadecydowanie, na której platformie chcesz zbudować swojego bloga. Jeśli zadecydujesz się założyć bloga na Wix, cała Twoja zawartość będzie przechowywana na bezpiecznych serwerach, a oprócz tego otrzymasz darmowy hosting zaraz po opublikowaniu. Możesz także wykupić własną domenę lub podłączyć już posiadaną i uzyskać dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do optymalizacji bloga. Jak zarabiać na blogu w 2020 roku?

Wiedza o tym, jak założyć bloga może się opłacić, ponieważ blogowanie to bardzo dobry sposób zarabiania w Internecie. Przyciąga on nowych klientów i zwiększa ruch na Twojej stronie. Blogerzy mają wiele możliwości zarabiania na swoich postach. ​ 1. Zaoferuj ekskluzywne treści premium Zaoferuj swoim czytelnikom dostęp do ekskluzywnych treści. Użyj strony ze strefą klubową, aby określić, które strony są uważane za premium, oraz aby ustawić stawki i metody płatności.

2. Wyświetlaj reklamy na swoim blogu Załóż konto z internetową platformą reklamową i podłącz je do swojego bloga. Użyj aplikacji Google Adsence aby określić, jakie typy reklam będą wyświetlane na Twoim blogu 3. Dołącz do programu partnerskiego Współpracuj z markami i firmami, promuj ich produkty w swoich postach i zarabiaj prowizję za każdy zakup zainicjowany na Twojej stronie. 4. Pisz posty sponsorowane

To oczywiście dopiero, gdy liczba czytających bloga jest już odpowiednio duża. Sponsorowane posty promujące konkretny produkt lub usługę to świetny sposób na uzyskanie dochodów z bloga.


5. Dodawaj do swoich zysków lepsze pozycjonowanie przez ruch jaki generują na Twojej stronie wpisy blogowe. Pieniądze nie wydane to dwa razy zarobione :)


Pozdrawiam

Małgosia z Milimetriks :)