top of page

Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł

Zaktualizowano: 31 sie 2021

Dzisiaj wtorek, więc polecam książki. Ta dzisiejsza jest dla mnie bardzo wyjątkowa i ważna - myślę że nawet najważniejsza, bo bez niej nie ruszyłabym z miejsca.


Polecam szczególnie osobą kreatywnym, bo można wiele zrozumieć i sobie w głowie poukładać.

BEST OF THE BEST OF THE BEST !!!

czyli .....


Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł - Jocelyn K. Glei


Można powiedzieć że to czarny koń, który otwiera głowę i uświadamia jak wielu twórców codziennie walczy z czasem i swoimi słabościami i nawykami.


Nie ma w niej schematu do naśladowania i czegoś, co jednoznacznie możemy powtórzyć, dlatego nie każdemu podchodzi sposób komunikacji jaki zawiera.

Moim zdaniem przełomowa książka, bo dała mi po prostu do myślenia a takie książki uwielbiam. Dzięki niej zdałam sobie sprawę, że cała zabawa polega na tym , aby wytyczyć sobie samodzielną ścieżkę do określonego przez nas celu.


Zasady są proste :


1. Najpierw solidna praca - codziennie zacznij od wykonania najważniejszej twórczej pracy, a reagowanie na prośby, maile, telefony zostaw na później.


2. Włącz kreatywność - wykorzystaj bodźce wyzwalające - takiej jak słuchanie tej samej muzyki, wypiciu kawy lub zajęcia miejsca, którymi powiesz swojemu mózgowi, że czas do pracy.


3. Pracuj systematycznie - podejmuj postanowienia o tym że pracujesz nad projektem w stałych odstępach czasu- najlepiej codziennie, tak aby z czasem nabrać rozpędu.


4. Pracuj i odpoczywaj - rytmicznie przełączaj się pomiędzy wydatkowaniem i odnawianiem swojej energii np. pracując przez 60 minut i robienie sobie przerwy.


5. Znajdź czas na samotność -Pamiętaj by każdego dnia spędzić trochę czasu w samotności (w przypadku matek z małymi dziećmi - nie dotyczy, choć też wskazane, wiadomo:))


6. Nie czekaj na wenę - stawiaj się w trybie pracy czy masz na to ochotę czy nie.


7. Broń swojego twórczego czasu - Zarezerwuj w kalendarzu czas na nieprzerwana niczym pełną skupienia pracę - i szanuj ten czas.


8. Spraw by postępy były widoczne - Oznaczenie swoich postępów jest bardzo dobra motywacją. Prowadź listy wykonanych działań lub coś w rodzaju dziennika z wykonanymi rzeczami, to pomaga pamiętać o wykonanych zadaniach

i osiągnięciach o których zazwyczaj szybko zapominamy.


9. Pozwól mózgowi faktycznie odpoczywać - przeplataj prace wymagająca wytężonego myślenia z bezmyślnymi zadaniami, tak by nie złapać umysłowej zadyszki. Przestań przeglądać Social Media i sięgać po smartfon w każdej "wolnej" chwili.


10. Pamiętaj o resetowaniu - odłączanie się od Internetu i technologii na jakiś czas jest przyciśnięciem przycisku Reset w głowie - nic tak nie pozawala odetchnąć jak ten krok. Pamiętaj tez o świadomości ciała - nie wstrzymuj oddechu i naucz się głęboko i regularnie oddychać by obniżać stres.

To swego rodzaju 10 przykazań, które stosuje do dzisiaj i wiem że daje mi to ogromny postęp i cały czas realizuje swoje cele, rozumiejąc i kontrolując ten proces.Kiedy sięgnąć po tę ksiązkę?


Gdy odczuwasz przemęczenie i brak Ci motywacji.

Masz problemy z koncentracją.

Przytłaczają Cię tysiące niezałatwionych spraw, a przypomnienia atakują z każdej strony? Mimo wytężonych wysiłków pod koniec dnia odkrywasz, że nie udało Ci się skończyć najważniejszych zadań, a większość Twoich planów kończy na papierze. Świat się zmienił, więc nasz sposób pracy również musi się zmienić.


Ninijesza książka da Ci zestaw narzędzi, które pozwolą Ci się uporać z wyzwaniami, stawianymi nam przez środowisko pracy, działające 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.


Pokaże Ci, jak opracować właściwy plan dnia, poradzić sobie z nieustającym napływem wiadomości, skoncentrować się pośród chaosu i znaleźć czas, którego potrzebujesz, by wykonać istotną dla Ciebie pracę.

Zarządzanie codziennością to nieocenione wsparcie w trzech wymiarach.

  • Po pierwsze — daje Ci zestaw narzędzi pozwalających uporać się z codziennymi wyzwaniami w pracy i życiu.

  • Po drugie — pomaga opracować najbardziej optymalny plan dnia, dzięki któremu poradzisz sobie z nieustającym napływem wiadomości, skoncentrujesz się mimo chaosu i znajdziesz czas na wykonanie istotnej dla Ciebie pracy.

  • Po trzecie — pozwoli Ci uwolnić kreatywnego ducha uwięzionego w codziennych działaniach i zagłuszonego przez nieustający szum komunikacyjny.

Behance to popularna platforma internetowa, powołana do odkrywania i prezentacji pracy twórczej oraz wspierania uzdolnionych ludzi. Dzięki niej mogą oni zaprezentować swoje prace, poszerzyć kompetencje i zyskać nowe możliwości. Firmy i osoby prywatne z całego świata wykorzystują Behance do odkrywania i zatrudniania talentów. 99U stanowi rozszerzenie misji Behance i zajmuje się prowadzeniem badań oraz działalnością edukacyjną w zakresie praktyk umożliwiających realizację twórczych idei.


Poniżej link do zakupu ze zniżką :


https://helion.pl/ksiazki/zarzadzanie-codziennoscia-zaplanuj-dzien-skoncentruj-sie-i-wyostrz-swoj-tworczy-umysl-jocelyn-k-glei,zarzco.htm#format/e/dd170966/ident.htm


35 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page