Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł

Zaktualizowano: 31 sie 2021

Dzisiaj wtorek, więc polecam książki. Ta dzisiejsza jest dla mnie bardzo wyjątkowa i ważna - myślę że nawet najważniejsza, bo bez niej nie ruszyłabym z miejsca.


Polecam szczególnie osobą kreatywnym, bo można wiele zrozumieć i sobie w głowie poukładać.

BEST OF THE BEST OF THE BEST !!!

czyli .....


Zarządzanie codziennością. Zaplanuj dzień, skoncentruj się i wyostrz swój twórczy umysł - Jocelyn K. Glei


Można powiedzieć że to czarny koń, który otwiera głowę i uświadamia jak wielu twórców codziennie walczy z czasem i swoimi słabościami i nawykami.


Nie ma w niej schematu do naśladowania i czegoś, co jednoznacznie możemy powtórzyć, dlatego nie każdemu podchodzi sposób komunikacji jaki zawiera.

Moim zdaniem przełomowa książka, bo dała mi po prostu do myślenia a takie książki uwielbiam. Dzięki niej zdałam sobie sprawę, że cała zabawa polega na tym , aby wytyczyć sobie samodzielną ścieżkę do określonego przez nas celu.


Zasady są proste :


1. Najpierw solidna praca - codziennie zacznij od wykonania najważniejszej twórczej pracy, a reagowanie na prośby, maile, telefony zostaw na później.


2. Włącz kreatywność - wykorzystaj bodźce wyzwalające - takiej jak słuchanie tej samej muzyki, wypiciu kawy lub zajęcia miejsca, którymi powiesz swojemu mózgowi, że czas do pracy.


3. Pracuj systematycznie - podejmuj postanowienia o tym że pracujesz nad projektem w stałych odstępach czasu- najlepiej codziennie, tak aby z czasem nabrać rozpędu.